E-devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmam Lazım Nasıl Öğrenirim?


  • Anasayfa
  • E-devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmam Lazım Nasıl Öğrenirim?

E-DEVLET şifresini unutmak veya kaybetmek birçok kişinin başına geliyor bugünlerde. İşin içinde insan olunca normal aslında. Ama sonucuna da katlanmak gerekir. Çünkü E-devlet şifremi unuttum ve ne yapacağım, nasıl öğrenirim diyorsanız? bu sorunun cevabı 10 TL’dir.

Herhangi bir PTT şubesine gidip 10 TL verip yeniden şifre almak çok kolay. Başlangıçta 1 TL de sonra neden 10 TL alıyorlar derseniz, unutanlara devlet ceza veriyor olabilir.

E-DEVLET‘in www.turkiye.gov.tr internet sitesinde  bu konuda şöyle açıklama yapılmış.

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. E Devlet kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.”

 E-devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmam Lazım Nasıl Öğrenirim? ile Benzer Yazılar:

Özel Arama
29 November 2011 Saat : 9:01

“E-devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmam Lazım Nasıl Öğrenirim?” için 1 Yorum

  1. ilhan deniz says:

    insanlardan para çalmak için her ay şifre değiştirip unutmasını sağlıyorlar.bizim güvenliğimiz içinmiş::) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

E-devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmam Lazım Nasıl Öğrenirim? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Kim Ne Demiş?

guncel.teknobook.net