Vodafone Samsun Çağrı Merkezi Eleman Alımı | 600 KişiVodafone Türkiye, Koç Bilgi Grubu şirketlerinden Callus işbirliğiyle açtığı Samsun Çağrı Merkezi’nde 600 kişiye istihdam sağlayacak.

16 milyon TL’lik yatırımla kurulan çağrı merkezi 5 bin metrekarelik alanda hizmet verecek. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, çağrı merkezleri yatırımlarını artırdıklarını belirterek, “Türkiye’nin farklı illerindeki çağrı merkezi sayımız beşe çıktı. Samsun’da 16 milyon TL yatırımla, 600 kişiye istihdam sağlayacağız” dedi. Timuray, çağrı merkezlerini istihdama katkı sağlamada bir fırsat olarak gördüklerini de vurguladı.

36 milyon dakikalık çağrı
Çağrı merkezinin Samsun Kutlukent’te hizmet vereceğini de dile getiren Timuray, “Merkez, Vodafone’un mobil yardım ve cihaz kaşifi gibi müşteri hizmetleri uygulamalarını abonelerin hizmetine sunuyor. Türkiye genelinde Vodafone müşteri hizmetlerine gelen toplam çağrılar içinde yıllık 36 milyon dakika çağrı trafiğini karşılamak üzere tam kapasiteyle devreye girdi” dedi.
Dijital dönüşüme yatırım

Bugüne kadar Türkiye’de yaptıkları yatırımın miktarının 10.9 milyar liraya ulaştığını da anımsatan Serpil Timuray, şöyle konuştu: “Vodafone’un Avrupa bölgesinin en hızlı büyüyen operatörü olarak hızla artan operasyon hacmimiz ve abone sayımız, hizmet artış ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Müşteri memnuniyeti odak noktamız olduğu için çağrı merkezlerine ağırlık veriyoruz.”

Yıldırım: ‘Çağrı’da istihdam yaratmanın maliyeti 5 bin TL

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bilgi çağında her şeyin değiştiğini ve çağrı merkezlerinin de bu değişimin bir parçası olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “Sadece bu sektörle ayakta kalan ülkeler bulunuyor. Bu ülkeler yılda 50-60 milyar dolar gelir elde ediyor. Türkiye’de büyük bir potansiyel var. Genç, teknolojiye yatkın nüfusa sahibiz. Türkiye’nin batısında olduğu gibi doğusunda da çağrı merkezleri bulunuyor. Bu sektörde bir kişiye istihdam yaratmanın maliyeti 5 bin TL iken bir üretim tesisinde bir kişinin istihdamı 50 bin TL’ye mal oluyor.”Vodafone Samsun Çağrı Merkezi Eleman Alımı | 600 Kişi ile Benzer Yazılar:

Özel Arama
15 November 2011 Saat : 8:55

Vodafone Samsun Çağrı Merkezi Eleman Alımı | 600 Kişi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Kim Ne Demiş?

guncel.teknobook.net