Yırtılmış Milli Piyango Bileti Ne Yapılır? İkramiye, Para Verilir mi?


  • Anasayfa
  • Yırtılmış Milli Piyango Bileti Ne Yapılır? İkramiye, Para Verilir mi?

Yırtılmış Milli Piyango oyunlarına ait biletler konusunda neler yapılmalı.

  • Milli Piyango oyununda ikramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir.

  • Hemen-Kazan oyununda ikramiyeleri gösteren kısımdan ya da başka yerinden yırtılmış ikramiyeli biletlerin satış şubelerimize ibrazı halinde, peşin ödenen ikramiyelerin üzerindeki iki adet ikramiyenin ödenip ödenmeyeceğine, yapılacak inceleme ve araştırma sonucuna göre satış şubelerimizce, bunun üstündeki ikramiyelerde ise ödeme yapılıp yapılmayacağına, yapılacak inceleme ve araştırmaya göre Genel Müdürlükçe karar verilir. Talihliler tarafından doğrudan Genel Müdürlüğe gönderilen diğer biletlerde de Genel Müdürlükçe karar verilir.

  • Sayısal oyunlarının biletlerinde ise yırtık bilete ikramiye ödenmez. Ancak çekilişin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl ikramiye ödenme süresi içinde ikramiye isabet eden numaralara veya barkod ve bilet güvenlik numarası üzerinden yırtılmış veya kopmuş olan biletlere ikramiye ödenebilmesine, bu biletlerin hamili tarafından ibrazını müteakiben yapılacak veya yaptırılacak inceleme ve araştırmadan sonra Milli Piyango İdaresince karar verilir.


Yırtılmış Milli Piyango Bileti Ne Yapılır? İkramiye, Para Verilir mi? ile Benzer Yazılar:

Özel Arama
27 November 2011 Saat : 9:43
  Bilgi

Yırtılmış Milli Piyango Bileti Ne Yapılır? İkramiye, Para Verilir mi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed


Kim Ne Demiş?

guncel.teknobook.net